Ofset baskı makinaları

Filtre
Bu makine katagorisinde maalesef su an uygun teklifimiz bulunmamaktadir. Lütfen bizi arayiniz ki, sizler icin en uygun secenekler üzerinde fikir verebilelim ve üzerinde calismaya baslayalim.

Ofset baskı makinaları

Ofset baskıcılığı, kitap basımı, ticari basım, etiket ve ambalaj basımında kullanılan yaygın bir endirekt baskı tekniğidir.

Bu teknik, endirekttir çünkü direkt olarak altkatman üzerine baskı yapmamakta, arada bulunan blanket silindir yardımıyla imgeyi (resmi) ve mürekkebi altkatmana transfer etmektedir. Ofset baskıda, baskı kalıpları basılacak imgeleri yüzeye yatay şekilde taşımaktadır. Kalıbın özel yüzeyi de nemlendirme solüsyonu ile reaksiyona girerek, kalıbın hangi parçasının baskı yapacağını veya yapmayacağını belirler. Ofset presler, bir besleyici tarafından beslenir. Bu besleyici, kağıdı hizalar ve makinenin pres boyunca işlemekte olan transfer kıskaç sistemlerine ulaştırır. Kağıtlar basıldıktan sonra, makinenin cikis hanesinde istiflenir/ birikir.

20.000 tabaka/saat hiza kadar bile calisabilmenin yaninda, cok kisa sürede de makine ise hazirlanabilmektedir.Bu otomatik ve eş zamanlı plaka değişimi ve yıkama cihazları tarafından sağlanmaktadır.Kalite kontrol, PC bazlı kapalı baskı kontrolleri ve offline densimetrik renk ölçüm ve düzeltimi ile sağlanmaktadır.

Düz ofset baskının en tanınmış imalatçıları, MAN Roland, Heidelberg, Komori, Mitsubishi ve Ryobi’dir.